április 23, 2017

Nehézségekkel teli első forduló a NBI/B-s tavaszi szezonban

Junior csapatunk 14:30-kor kezdett az Elek Gyula sportcsarnokban, Budapesten. Mindkét csapat nyerni akart, ez már az első percektől látszódott a pályán. Az első félidőben fej-fej mellett küzdött a két csapat, a gólok egyre csak szaporodtak, a 29. percben 17-17-et mutatott az eredményjelző, amit végül a hazai csapat két gyors góllal a félidő végére 19-17-re javított. Majd következett a második játékrész, a 6. percben már 22-22-es döntetlen vissza is jöttek a békési fiúk. Ezek utána felváltva estek a gólok, ugyanúgy, mint az első félidőben. Domokos és Fedor szép megoldásokkal egymás után szerezte a gólokat. A 24. percben egy 3 gólos szériával sikerült ellépnie a BFKC-nak két góllal, ami addig a mérkőzés folyamán egyszer sem sikerült. Végül már a hazaiak nem tudtak mit kezdeni, az utolsó 6 percben még egy találattal szépítettek, de nem tudtak mit kezdeni a magabiztossággal, ami végre csapatunkban a mérkőzés végére kiépült. Így végül a szezon első mérkőzését igaz sok hibával, de sikerült 31-33-ra megnyerni.

Kiemelt Erima forduló volt Békésen

Amíg a felnőtt csapat lazított szombaton, addig az U12-U11-es csapatunk a Békés Városi Sportcsarnokban a pályán harcolt. A Kiemelt Erima bajnokságban hétvégi fordulójára rendezési jogot kaptunk. 3 mérkőzést játszottak a csapatok.

Első meccset a Békés kezdte a Pick Vörösmarty csapata ellen. Az első harmadban szépen kezdtünk, az ellenfél csak a 6. percben lőtte az első gólját. A második harmadban azonban csak 3 gólt tudtak a fiúk lőni, míg a Szeged 5 perc alatt hat 6 találattal megfordította a mérkőzés eredményét. Az utolsó játékrész megint fordulatokat hozott, sikerült kijavítani jó védekezéssel és szép gyors támadásokkal az előző hibáinkat, végül 15-15-s döntetlen lett a meccs.

A nap folyamán a negyedik mérkőzés volt a BFKC-é, még hozzá a Kézilabda UP Elektromos csapata ellen. Első két harmadban fej-fej mellett küzdött a két csapat a győzelemért, de 1-2 góloknál többel nem tudott ellépni egyik csapat sem. A második harmad legvégén viszont sorozatban sikerült Major Márknak 4 találattal szépíteni az eredményt, így a harmadik játékrészt 5 gólos előnnyel kezdhette a Békés. Sikerült tartani ezt a különbséget, a mérkőzés végére, nem engedtük vissza ellenfelünket, így 23-29-re nyertek fiaink.

Szász Bálint a Főnix Kupa legjobb játékosa lett

Főnix Kupán a 2000-es korosztályos csapatunk II. helyezett lett a hazai, Debrecen csapata mögött. A torna legjobbjának a Békési FKC fiatal tehetségét, Szász Bálintot választották. Felkerestük Bálintot, pár mondat erejéig. Arról érdeklődtünk, hogy érezte magát ezen a tornán.

- Gratulálok a Kupa Legjobb játékosa címhez. Hogy érezted magad a Főnix kupán?
- Nagyon jól éreztem magam a 3 nap során. Külön öröm számomra, hogy saját korosztályunkban mérhettük meg újra tudásunkat, hogy hol is állunk a többi csapathoz képest.

- Milyenek voltak a megmérettetések, milyen volt a Főnix csarnokban játszani?
- A szombati nap során 3 csoportmérkőzést játszottunk, amelyeket mind magabiztos győzelemmel zártunk le. Vasárnap került megrendezésre a hármas döntő, ahol a Dabas csapatával mérkőztünk meg először és győzelemmel hagytuk el a pályát. A döntő mérkőzést a Főnix Csarnokban, a Debrecen csapatával játszottunk, ami igen szorosra sikeredett. A végére sajnos nem sikerült megvalósítani terveinket és 3 gólos vereséget szenvedtünk. Külön öröm volt számunkra, ebben a gyönyörű csarnokban játszani.

- Minek köszönhető, hogy az élvonalba tudtatok végezni?
- Ebben a korosztályban, is az ország legjobbjai közé tartozunk. A hétről-hétre elvégzett munka eredményeként tudtuk elérni ezt a szép eredményt, bár van még min javítanunk. Ebből a korosztályból sokunknak van lehetősége a serdülő csapatban is bizonyítani, ami jó visszaigazolás számunkra, hogy jó úton haladunk az edzések során.

Reméljük az elkövetkező időszakban, hasonló szép eredményekről kérdezhetjük a fiatal tehetséget.
Nagyon szépen köszönjük Bálintnak, hogy szánt ránk egy kis időt.